www.arksys.ir
*** با هم باشیم تا بتوانیم *** ما کرونا را شکست خواهیم داد***
 
 
نكاتی كلی در مورد خرید چاپگرهای جوهر افشان 
به‌طور كلی چاپگرهای جوهرافشان نباید گران‌قیمت باشند. زیرا تعویض كارتریج‌های چاپگر باعث افزایش قیمت چاپگر می‌شود. در هنگام خرید، به قیمت كارتریج‌های چاپگر توجه كنید. 
توجه به قیمت كلی كه در هر صفحه چاپ توسط چاپگر برای شما به دست می‌آید از برآورد قیمت كلی‌ كارتریج نسبت به تعداد صفحاتی كه توسط كارتریج به چاپ می‌رسد، به دست می‌آید. با این كار به راحتی می‌توانید به مقدار هزینه تقریبی‌ای كه در مدت یك سال برای شار یا تعویض كارتریج بپردازید، دست پیدا كنید.

كارخانه‌های سازنده بر روی جعبه‌های چاپگر خود سرعت بالایی از چاپ صفحات را به شما معرفی می‌كنند. اما در تست‌ها دیده شده است كه موتور یك چاپگر جوهر افشان توانایی چاپ 2 تا 4 صفحه در حالت چاپ متن تمام صفحه و 2 تا 3 صفحه در حالت چاپ عكس یا تصویر را دارد.
تعدادی از چاپگرهای جوهرافشان می‌توانند عكس‌هایی در حد و اندازه یك چاپگر حرفه‌ای عكاسی به چاپ برسانند. پس اگر شما چاپگر خود را برای چاپ عكس و یا تصاویر گرافیكی به كار می‌برید، به دنبال مدلی از چاپگرهای جوهر افشان بگردید كه ویژگی‌های این نوع چاپ را به خوبی دارا باشند. اگر از افرادی هستید كه تمام كارهای شما مربوط به چاپ عكس و كارت گرافیكی می‌باشند، به دنبال چاپگرهای چاپ عكس كه دارای امكانات ویژه‌ای مانند، اسلات حافظه، پنل مانیتور‌ LCD كه به شما امكان دیدن عكس و چاپ بدون‌ PC را می‌دهد، بگردید.
چاپگرهای جوهرافشان یك انتخاب مناسب برای اكثر افرادی است كه می‌خواهند از چاپگر در مصارف خانگی و تحقیقاتی كوچك استفاده كنند. ولی انتخاب چاپگر جوهرافشان برای كسانی كه می‌خواهند تنها كیفیت بالایی در چاپ داشته باشند، مناسب نیست. سازندگان چاپگر از یك سیاست شبیه به فروش تیغ صورت تراشی در فروش چاپگرهای خود استفاده كرده‌اند. در این روش می‌توانید با قیمت نه چندان زیاد، یك تیغ مناسب را خریداری كنید. اما بعد از مدتی استفاده، باید مقدار زیادی پول برای تعویض تیغ‌های كند شده بپردازید كه در مقایسه با قیمت كلی خود تیغ كمی بالا است.
داستان خرید كارتریج برای چاپگرهای جوهر افشان نیز همین‌طور است. زیرا شما چاپگر را با قیمت تقریباً پایین خریداری می‌كنید. ولی وقتی می‌خواهید كارتریج چاپگر خود را عوض كنید، قیمتی در حدود یك‌سوم قیمت كل چاپگر را باید بپردازید كه كمی گران به نظر می‌رسد و برای كاربران عمومی به صرفه نمی‌باشد.

نكاتی كلی در خرید چاپگرهای لیزری سیاه سفید (تك رنگ)


اگر شما تعداد زیادی صفحات متنی را چاپ می‌كنید، نیاز به خرید یك چاپگر تك رنگ ارزان قیمت برای كار خود دارید. این چاپگر می‌توانند تصاویر و متن‌های سیاه و سفید را با بهترین كیفیت ممكن به چاپ برساند.
تعدادی از چاپگرهای لیزری تك رنگ، قیمتی كمتر از 200 دلار دارند و انتخاب مناسبی برای مصارف خانگی به شمار می‌روند.
تعدادی از چاپگرهای لیزری تك رنگ، به همراه پورت اترنت (شبكه) ارائه می‌شود كه امكان اتصال به شبكه را به این چاپگرها می‌دهد و این ویژگی امكان استفاده از یك چاپگر در محیط اداری را فراهم می‌كند. ولی اگر می‌خواهید از یك كامپیوتر برای اتصال به این نوع چاپگرها استفاده كنید، بهتر است هزینه اضافی برای یك كارت شبكه پرداخت نكنید.
كاربران عمومی می‌توانند در صورتی كه تعداد زیادی صفحات متنی را به چاپ می‌رسانند، به جای خرید یك چاپگر جوهرافشان، یك چاپگر لیزری تك رنگ در قیمت زیر 200 دلار خریداری نمایند تا مصارف آن‌ها را برطرف كند.
در مقایسه یك چاپگر لیزری با یك چاپگر جوهرافشان هم قیمت، چاپگر لیزری تك رنگ از لحاظ سرعت چاپ، كیفیت چاپ و قیمتی كه در هر صفحه برای چاپ (چاپ متن) برای شما به دست می‌آید، در سطح مناسب‌تری نسبت به چاپگر جوهرافشان قرار دارد.
اگر به چاپ تصاویر رنگی نیاز دارید، خرید یك چاپگر جوهرافشان برای شما ضروری است. ولی اگر به چاپ تصاویر رنگی نیاز ندارید و یا هر از گاهی اقدام به چاپ عكس رنگی می‌كنید، خرید یك چاپگر رنگی كاری اشتباه است. زیرا شما مجبور به استفاده از رنگ‌های چاپگر در طولانی مدت هستید. چون در غیراین صورت، چاپگر به مرور زمان دچار مشكلاتی در چاپ رنگ‌ها می‌شود و منافذ هد به علت خشك شدن ذرات جوهر، باعث جلوگیری از خروج رنگ‌ها می‌گردد.

 

نكاتی كلی در مورد خرید چاپگرهای رنگی لیزری 

این چاپگرها برای محیط‌های اداری كه نیاز به چاپ تصاویر رنگی به تعداد زیاد دارند، عكاسان و كسانی كه به‌طور حرفه‌ای كار طراحی انجام می‌دهند، كاربرد  زیادی دارند. تقریباً برای تمام كاربران خانگی، خرید یك چاپگر لیزر رنگی كار مشكلی است. زیرا این چاپگرها دارای قیمت بالا و كارتریج‌های گرانی می‌باشند. ولی اگر به این چاپگر نیاز مبرمی دارید، خرید آن كار نادرستی نیست. زیرا در كل قیمت چاپ هر صفحه عكس یا تصویر توسط چاپگر لیزری در مقایسه با چاپگر جوهرافشان ارزان‌تر می‌باشد. همچنین كیفیت این چاپگر در مقایسه با چاپگر جوهرافشان، در سطح بالاتری قرار دارد.
تونرهای چاپگرهای لیزری برای محیط بسیار پرخطر هستند. به همین خاطر مطمئن شوید كه آن‌ها را در جایی مناسب قرار داده‌اید و پس از مصرف نیز آن‌ها را به درستی دفع كرده‌اید. اگر شما یك كارگرافیكی پیچیده ندارید، می‌توانید یك چاپگر جوهرافشان را برای كار خود انتخاب كنید و با قیمتی در حدود یك‌دهم یك چاپگر لیزری كیفیت مناسبی را به دست آورید ولی در صورتی كه یك كاربر حرفه‌ای گرافیكی هستید و به چاپ تصاویر پیچیده و با دقت گرافیكی نیاز دارید،  حتماً به یك چاپگر لیزری مناسب نیاز خواهید داشت.
اگر سرعت چاپ، یكی از فاكتورهای اصلی برای شما در خرید چاپگر لیزری است، باید با دقت مدل‌های مختلف چاپگرها را مورد بررسی قرار دهید و برحسب قیمت و سرعت، بهترین چاپگر را انتخاب نمایید.
در ادامه سعی نمودیم تعدادی از چاپگرهای موجود در بازار را معرفی نماییم تا شما را در خرید هر چه بهتر چاپگر موردنظرتان راهنمایی كنیم. ولی این نكته را به یاد داشته باشید كه معرفی نكردن یك چاپگر در این مقاله، به معنای عدم كارایی یا نامناسب‌بودن آن نیست و ما به علت كمبود فضا به‌طور انتخابی از هر نوع چاپگر مدل‌هایی را برای شما خوانندگان انتخاب نموده‌ایم تا شما را هر چه بهتر با ویژگی‌های چاپگرها آشنا كنیم. در كل هدف مقایسه كارایی میان این محصولات نیست. زیرا بهترین مقایسه، مشاهده كیفیت و سرعت چاپ چاپگر به طور عینی است كه مهم‌ترین ملاك برای خریدار می‌باشد.
در پایان جا دارد به این نكته اشاره نماییم كه سرعت‌های معرفی شده در جداول‌، سرعتی است كه توسط شركت‌های سازنده ارائه شده است و این مقدار به‌طور عملی در آزمایش به دست نیامده است.
‌امیدوارم این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی هر چند اندك، در اختیار شما قرار دهد و شما را در خرید هر چه بهتر چاپگرموردنظرتان راهنمایی كند.


منبع : iranhp
نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


مدیر


خداوندا من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری. من چون تویی دارم و تو چون خود نداری. پس چون تو را دارم نیازی به غیر ندارم...

آصف رحیمی کشکولی
مطالب اخیر
جستجو

آمار بازدید
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic